Výroba

Proces výroby je nastavený tak aby náš zákazník dostal cieľový produkt – tatranský profil, zrubový profil, drevená podlaha a terasové dosky v prvotriednej kvalite.

Výroba začína vybranou živou drevinou – stromom napílenou na fošne (rezivo) ktoré sú následne poukladané na seba tak, aby pomedzi ne prúdil vzduch a mohli prirodzene schnúť počas cca 4-6 mesiacov ( náhlym vysušením v sušičke by sa vláknová štruktúra dreva narušila a výsledný produkt by bol znehodnotený prasklinami, puklinami a vypadnutými uzlami ).

Po tejto dobe umiestnime rezivo do sušičky v ktorej je iba dosušené na optimálnych 12% +/- 2% vlhkosti dreva, ktorú našim zákazníkom garantujeme! Keď má drevo optimálnu vlhkosť, je napílené na dosky v rozmeroch potrebných na daný typ dreveného profilu, ktoré sú následne vyfrézované, ohobľované a vybrúsené. Po procese brúsenia je možná odchýlka 1-2mm čo sa týka hrúbky dreva nakoľko brúsny kotúč je pritláčaný piestom – aby výsledný produkt bol po opracovaní v čo najvyššej možnej kvalite .

Finálny produkt je zviazaný do balíkov a doručený na Vami vopred dohodnutú adresu. Tovar doručíme pred dom/bytový dom, pokiaľ je prístup k nemu po spevnenej komunikácii a nie je obmedzený zákazom vjazdu pre daný typ vozidla. Tovar rozvážame autom Iveco Daily 7,5t Rozmery auta sú š x d x v (2,5 x 8 x 3,5m). Kapacita auta je 8-10m3 dreva.

…Garancia vlhkosti dreva max 12% +/- 2%,  prvotriednej kvality a profesionálneho prístupu k našim klientom …

..Naša spoločnosť dbá o kvalitu svojich produktov a hlavne o spokojnosť Vás zákazníkov, drevo použité na výrobu našich produktov je starostlivo vybrané a počas celého procesu výroby kontrolované…

J&J Profil