Blog

Takto vyčistíte terasu aj bez čističa terás

Takto vyčistíte terasu aj bez čističa terás

 Aj napriek tomu, že drevo je trvácny a odolný materiál, terasové dosky potrebujú aj nejakú starostlivosť. Kým k renovácii terasy je potrebné pristupovať až po niekoľkých rokoch používania v závislosti od jej opotrebenia (napríklad terasy, ktoré sú prestrešené, neprší na ne a ani na ne nepôsobí UV žiarenie vydržia bez renovácie aj viac ako 10 rokov), čisteniu terasy sa takmer určite nevyhnete. Ukážeme si, ako vyčistiť drevené terasové dosky bez ich poškodenia, bez čističov terás, ale aj bez špeciálnych prípravkov rýchlo a jednoducho.

5 tipov na prípravky z domácnosti, s ktorými môžete natierať drevené prvky v záhrade

5 tipov na prípravky z domácnosti, s ktorými môžete natierať drevené prvky v záhrade

Potrebujete natrieť niečo v záhrade a nechce sa vám vyhadzovať desiatky eur na farbu, aby ste natreli niečo, čo možno o rok v tej záhrade už ani nebude stáť? Máme pre vás 5 tipov na prípravky, ktoré určite máte doma, no nenapadlo vás použiť ich na natieranie drevených konštrukcií.

Kedy najlepšie vyniknú priznané stropy a trámy?

Kedy najlepšie vyniknú priznané stropy a trámy?

 Drevo je vo všetkých možných situáciách pre svoju pevnosť, pružnosť a relatívne nízku cenu tým najvhodnejším materiálom na stavbu – záhradné stavby, ale aj celé drevodomy, terasy, no dokonca aj základové pätky pod stavbou môžu byť drevené. Drevo sa využíva aj pri stavbe v podstate čisto murovaných stavieb – na stavbu strešného krovu a stropov. Najmä pri rekonštrukcii starších domov môžete naraziť na drevené konštrukčné hranoly v strope. Pozrime sa spolu na to, prečo je vhodné ich priznať.

Kedy by vás mala zaujímať hustota dreva?

Kedy by vás mala zaujímať hustota dreva?

Hustota dreva je pri jeho výbere často skloňovaná vlastnosť. Aké husté je vlastne drevo? Je rozdiel medzi ihličnatými a listnatými drevinami? Kedy by nás mala zaujímať hustota dreva? Mení sa hustota dreva v závislosti od percenta zostatkovej vlhkosti v dreve? A aký význam má hustota dreva pri výbere dreva na realizáciu záhradnej stavby? Čítajte ďalej. 

Hobľovanie dreva v domácich podmienkach: Na čo si dať pozor?

Hobľovanie dreva v domácich podmienkach: Na čo si dať pozor?

„Vezmeme si hoblík – pílku, zahráme sa ešte chvíľku.“ Hoblík bol kedysi súčasťou každej jednej domácej dielne, pivnice alebo garáže. Dnes by sme ho už márne hľadali dokonca aj v niektorých stolárskych dielňach, keďže drvivé množstvo nábytku sa vyrába z drevotriesky. Napriek tomu je hobľovanie, dokonca aj to ručné, neodmysliteľným procesom pri výrobe drevených prvkov, ktoré musia byť dokonale rovné a musia spolu „lícovať“. Na čo si však dať pozor pri hobľovaní v prípade, že sa oň pokúšate prvý raz?

Hľadáte obklad na stenu s imitáciou dreva? Takéto máte možnosti

Hľadáte obklad na stenu s imitáciou dreva? Takéto máte možnosti

Kresba dreva jednoznačne patrí medzi nadčasové dekory vo svete interiérového dizajnu – napríklad nábytku, ale aj obkladov stien. Nie vždy však ľudia hľadajú skutočné drevo, a to hneď z niekoľkých príčin, ktoré si preberieme nižšie. Aké máte teda možnosti v prípade, že hľadáte obklad na stenu, ktorý má vyzerať presne ako drevo, no nemá byť drevený? 

Sústruženie dreva

Sústruženie dreva

Pod pojmom sústruženie dreva si množstvo laikov predstavuje celú škálu činností, ktoré však nemajú so sústružením nič spoločné. Ako sústruženie sa často označuje akýkoľvek druh spracovávania a opracovávanie dreva, čo však nie je presné. Dnes sa pozrieme na to, čo je to v skutočnosti to sústruženie, ako prebieha, na čo si pri ňom dať pozor a aké výrobky z neho môžete získať.

Vyrobte si doma jednoduchý nábytok zo starého dreva

Vyrobte si doma jednoduchý nábytok zo starého dreva

Našli ste doma nejaké staré, no zdravé drevo napríklad v stodole? Alebo vám ostali odrezky hranolov, dosiek a iných konštrukčných prvkov napríklad po stavbe altánku alebo záhradnej chatky, no je vám ľúto ich len tak vyhodiť alebo spáliť? Ak sú už natreté olejom alebo iných prípravkov, rozhodne ich nepáľte v krbe alebo v kotli, no ani spaľovanie na otvorenom ohni vonku nie je práve dobré riešenie. Miesto toho z nich môžete radšej niečo postaviť.

5 tipov pre pevné spájanie drevených hranolov a dosiek

5 tipov pre pevné spájanie drevených hranolov a dosiek

Aby sme mohli z dreva vyrobiť čokoľvek od maličkej dekorácie až po veľké záhradné stavby či dokonca zruby, potrebujeme jednotlivé dosky, hranoly alebo guľatiny nejakým spôsobom spojiť. V tomto článku sa pozrieme na najčastejšie spôsoby spájania dreva pri stavbe nábytku, ale aj altánkov, chát a ďalších drevených prvkov. Jednotlivé typy spájania sa môžu spolu aj rôzne kombinovať.

J&J Profil